Akaryakıt istasyonunda LPG faaliyetine mesafe tutanağı istenemez

Danıştay, “01.01.2005 tarihinden önce İmar Kanunu hükümlerine göre inşaat veya yapı kullanma ruhsatına sahip olunması halinde, bu istasyonlarda ikinci bir faaliyet olarak LPG satışı da yapılmak istenmesi halinde mesafe şartının aranmaması gerektiği” sebebiyle yerel bir mahkeme kararını bozdu. Bozma üzerine yerel mahkemece Akaryakıt istasyonu içerisinde LPG faaliyetine 1 km mesafe şartının aranmayacağı gerekçesiyle ruhsat iptali isteminin reddine ilişkin kararı da iptal etti. Buna göre 01.01.2005 tarihinden önce İmar Kanunu hükümlerine göre inşaat veya yapı kullanma ruhsatına sahip olunması halinde bu istasyonlarda ikinci bir faaliyet olarak LPG satışı için talep edilen ruhsatlarda mesafe şartı aranamaz.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

8 Cevaplar | “Akaryakıt istasyonunda LPG faaliyetine mesafe tutanağı istenemez”

  1. LPG satan istasyonlarda benzin ve mazot satabilecek mi? eğer satamıyacaksa rekabete aykırı değilmidir teşekkürler

  2. km tahdidi rumuzlu arkadaş, kararı tersinden yorumlayarak okursak haklısınız.

  3. iyi akşamlar acaba emsal teşkil eden karar numarasını verebilirmisiniz bu karara göre haraket edelim aynı durumdan bizde mağduruz

  4. bu karara istinaden hangi yolu izleyerek lpg ruhsatı alcağız..bu karara istinaden lpg ruhsatı alan istasyon varmı acaba

  5. Ümit bey, karar mesafeye tabi olmadan ruhsat almak için verilmiş. Ancak lisans için EPDK mesafe tutanağı isteyecek. Bu doğrultuda nasıl bir gelişme olacak biz de bilmiyoruz.

  6. Caner bey, karar yayınlamıyoruz. Uyarı bölümünü okuyun liütfen

  7. merhaba imar planı akaryakıt ve lpg olmayan ve 2002 yılında kurulmuş bir istasyon 6 kere kazanılmış hak olarak devretmek mümkün mü?

  8. Metin bey 6 kere kazanılmış hak ne demek anlayamadık