Davalar açılmaya başlamış…

Dağıtım şirketleri tarafından sebepsiz zenginleşmeye dayalı davaların açıldığı ve yaklaşık 1.000 rakamını geçtiği söylenti halinde dolaşıyor. Türkiyede 13.000 civarında akaryakıt bayisi olduğu düşünüldüğünde rakam fazla gözükmüyor. Yani buradan çıkan pratik sonuç şu….10.000 civarında istasyonda intifa olmasına karşın dağıtıcıların bunlardan 1.000 tanesine yatırım yaptığı ve 9.000 istasyonun intifasının karşılığını olmadığı. Bayilerin isyanı da işte bundan.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Cevaplar | “Davalar açılmaya başlamış…”

  1. Sayın editör
    Bir dağıtım firmasının yetkilisinden aldığımız duyuma göre sebepsiz zenginleşme davasından birşey çıkarılamayacak bayilere dava açılmayacak. Sulh ile anlaşma yoluna gidilecek. Eğer bayi anlaşmaz ayrılmak isterse ellerinde bulunan satış taahhütleri üzerinden eksik sattığı mal için kar mahrumiyeti davaları açılacak. Sizce bu olası bir durummudur. örneğin Bayiliğin bitmesine 5 yıl kalan bir bayinin 18,09,2010 da biten bayiliği yüzünden kar mahrumiyeti isteyebilirlermi?

  2. Sayın Murat bey
    Türkiye’de ellinin üzerinde dapğıtım şirketi var. Bunların hangilerinin hangi şekilde dava açacaklarını biz bilemeyiz. Kaldıki bu bir hukuki meseledir ve dağıtım şirketlerinin orta düzeyde yöneticilerinin çözeceği bir mesele değildir. Bu sebeple elimize dava dilekçesini almadan bir şey söylememiz doğru olmaz.

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi