EPDK yanlış kararlarla hep can yakıyor…

60.000 tondan kapanan dağıtıcılar yeniden başvuru yapmışlar EPDK’ya. Nasıl mı, başka şirket kurmamışlar, aynı isimle aynı ortaklık yapısıyla başvurmuşlar. EPDK incelemiş, sorun yok demiş…gelen haberlere göre. Bu nasıl bir uygulama böyle, kanuna karşı hilenin en güzel örneği. O zaman madde nasıl işleyecek. Lisansın iptal olsun, aynı şirketle yeni bir lisans al, yeniden iptal yeniden al…Bu işte bir gariplik yok mu EPDK

Geçenlerde bir bayinin terkettiği istasyonu aynı isimli bir bayi kiralamış ve aynı lisansla devam etmiş bayiliğine…Yeni bayi davalarda diyor ki ben başka şirketim, bana eski bayiden dolayı hacze gelemezsin, ama eski bayinin lisansını kullanıyor. EPDK’ya yazıyoruz, lisans tadili yaptılar, ortaklık yapısı değişti diyor….yani garip ve hukuk dışı cevaplar veriyor…

EPDK 01.01.2005 kararında da birçok bayinin canını yakmadı mı, şimdi de lisans parsele verilir kararını uyguluyor…bu uygulama doğru ama yasaya aykırı…Bu işler ben böyle yaptım olduyla olmaz…Çok etkinsen kanun değişikliği yaptırma gücünü kullan, peşinden enkaz bırakarak gitme….

EPDK yasayı doğru yorumlayamıyor…bir çok kararının Danıştay’dan geri gelmesi de bunu göstermiyor mu ?

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Cevaplar | “EPDK yanlış kararlarla hep can yakıyor…”

  1. Bence EPDK ve yöneticileri bu sektörün yükünü kaldıramamıştır. Sektörün büyüklüğü ve karmaşıklığı karşısında ezilmişlerdir. EPDK operasyonu başarısız olmuş sektöre adalet ve düzen getirememiştir. Bu yüzden kendiside şaşırmış bu şaşkınlıkla kanuna aykırı kararlar almaktadır. Benim şahsi düşüncem budur.

  2. kolay gelsin, 5015 sayılı kanunla getirilen düzenlemelerin ve EPDK’nın amacının ne olduğu sorusunun cevabını merak eder dururum. Amaç kaçakçılığı ve dolayısıyla milli geliri ve devletin vergi kaybını korumak mı yoksa dağıtım şirketlerinin kazanç kayıplarının koruyuculuğu,ve bekçiliğini devletin resmi kolluk kuvvetleri marifetiyle yaptırmak mı ?

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi