Enerji nerede biz oradayız

Yayında olduğumuz yaklaşık 8 yıldan bu tarihe kadar sadece Petrol Hukuku olarak hizmet veren sitemiz, artık enerjinin tüm dallarında hizmet vermeye devam edecek. Bu konudaki çalışmalarımızı yavaş yavaş sitemize yerleştirmeye başlayacağız. Bilindiği üzere elektrikli ve hibrit (hem akaryakıt hem de elektrikle çalışan) otomobiller yavaş yavaş hayatımıza girdi. Bu durumda akaryakıt yanında elektrik enerjisi de sektörün konusu olacak, artık elektrik enerjisi sağlayan istasyonlar devreye girecektir. Bu ikisini birbirinden ayıramayacağımıza göre elektrik enerjisi de bilmemiz gereken sektör olmalıdır.

Yine yabancı araştırmacılar ve yabancı ülkelerden yapılan incelemelerde faydalı olmak amacıyla, yazılarımızın özetini ingiilizce olarak da yayınlamak istemekteyiz. Bu çalışmalarımız da devam etmektedir.

Biz öncelikle  ”Türkiye’nin Petrol Hukuku Sitesi” olan başlığımızı “Türkiye’nin Enerji Hukuku Sitesi” olarak değiştirmekle işe başladık. Artık gerisi gelecektir.

Bugüne kadar sitemize gösterilen ilgiye teşekkür eder, enerjinin diğer dallarında da görüşmeyi umut ederiz.

istasyonlaw.com

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Cevaplar | “Enerji nerede biz oradayız”

  1. hayırlı çalışmalar
    sayın editör çalışmalarını hep takip ederim haftada en iki üç defa sitenizi kontorl edip herhangi bir degişiklik varmı diye bakarım çünkü bu degişiklikleri en hızlı sadece sizden ögrenecegimi biliyorum.
    elektirik enerjisi de artık hayatımızıza girecegi için bu konularıda ki mevzuatıda yine en hızlı ve dogru olarak sizden bulacagıma ınanıyorum.
    biz de sizin gibi kendimizi yenilemek geliştirmek istiyoruz, eger dediginiz gibi hibrit arabalar çogaldıkça akaryakıt istasyonumuzda nasıl bir degişiklik yapmamız gerekir, bunun için yine EPDK kurumundan lisans alma aşaması olacak mı? yoksa sadece basit bir elektirik sayacı yerleştirmemiz yeterli olacak mı?
    bilgilendirirseniz çok seviniriz.

  2. Mustafa bey teşekkür ederiz. Elektrikli araçlar konusunda piyasa faaliyetinde bulunulacaksa mutlaka EPDK lisanslandırma yoluna gidecektir. Bunu da en hızlı şekilde sitemizden yayınlayacağımıza zaten eminsiniz. Kolay gelsin, başarılar.

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi