EPDK sitesi ne işe yarar !

Dağıtıcıların bayilerini izlemesini sağlayan otomasyon sistemini kurmak için süre dolduğundan bu yana sitemize yapılan başvuruların yüzlerce fazlasının EPDK’ya yapıldığını biliyoruz. Dağıtıcıların ve bayilerin sorularına tam olarak cevap alamadığı bu günlerde, dağıtıcılar ceza yememek için bir kısım bayilerinin sözleşmelerini feshederken bayiler de tankerlerini lisanslarından çıkarttılar. Bütün bunlardan sonra EPDK’nın tarımsal amaçlı satışlarda otomasyonu 3 ay ertelediğini bir kısım web siteleri açıkladı. Bunu en öncelikle açıklaması gereken site EPDK’nın sitesi değilmidir. Sektör oyuncuları en doğru bilgiyi en yetkili ağızdan almak durumundadırlar. Bilgi paylaşımının sağlanması için her noktadan ulaşılabilen web sitesine EPDK tarafından bu bilgi neden konulmaz anlaşılır değildir. Biz sağdan soldan, kulaktan dolma bilgileri sitemizde hiç bir zaman yayınlamadık. Sadece resmi beyanlara itibar ettik. Resmi ağızlardan ise bu saate kadar bir ses yok ve biz şimdi soruyoruz, her zaman olduğu gibi yasadan aldığı yetkileri gereği gibi kullanamayan, yanlış kararlar alan  EPDK nerdesin ?

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

4 Cevaplar | “EPDK sitesi ne işe yarar !”

  1. merhabalar.. az önce saha müdürümüz arayıp tankerler için otomasyonun ertelendiğini fakat süreyi bilmediğini söyledi. dağıtıcıdan korkup tanker lisanslarını iptal ettiren bayi arkadaşlarımıza geçmiş olsun.. bundan sonra dağıtıcının her istediğine “peki efendim” demezler umarım.

  2. ne zaman oldu bu iş yaa.. kimsenin haberi yok.. az önce epdk ile görüştüm yok erteleme dediler..?

  3. bence soru yanlış sorulmuş. epdk ne işe yarar demek gerekir? veya epdk sektöre nekadar hakim, ne kadar sahip? dürüst bayilere ceza yazmak çok kolay(kümesteki kazların tüylerini yolmak çok kolay). belki başka arkadaşlarda vardır ama benim ihbar ettiğim kadar kimsenin aradığını sanmıyorum. epdk sından tutulda KOM ‘a kadar.2006 yılında x dağıtıcısının bilecik vezirhandaki,afyon sandıklıdaki,eskişehir bursa arasındaki,kütahya bursa arasındaki,bursa kınık taki,afyon izmir arasındaki,burdur bucak taki istasyonlarında uzaktan kumanda sistemi ile solventli mazot satışı yaptığını belki 20 kere aradım söyledim.epdk nın aklı başına 2009 yılında x firmasına operasyon yapıldı. yönetimi kayyuma devredildi.o zaman epdk görevli si hakaret ediyordu.iftira atıyorun diye.

  4. şu an da bazı kaçakcılar akıllandı.markerli mazot satıyorlar. ama faturasız. bunu da epdk dan KOM’a kadar bildirdim. belgede sahteticilikten kaçak para aklamaya kadar birçok suç var.bakalım ne zaman açığa çıkacak.
    bu işin içerinde dağıtıcısı, bayisi, saha müdürü hepsi var. kaçakcılık olayı aynen şöyle oluyor; bu olayı x dağıcısının saha müdürü anlattı. daha doğrusu teklif yaptı.(müdürü istasyondan kovdum) şu an aynı işi yapan başka dağıtıcılarda var. olay tamamen yasal gibi işliyor. saha müdürünü arıyosun bana bir tanker mazot gönder. rafineriden veya depolardan bir tanker motorin başka bir bayiye faturalı irsaliyeli olarak çıkıyor.yolda maliye durdursa markerli motorin, faturası irsaliyesi var. ama motorin başka bir istasyona dökülüyor. fatura başka bayiye gidiyor. fatura bedelini müdüre nakit olarak ödüyosun. çok dikkat banka havalesi değil.depo çıkış fiyatı ile ödediğin bedel arasında %10 iskonto yapıyor.% 6 da devletin verdiği kar toplamda % 16 kar var.markerli motorin sana 3,05 tl ye geliyor.yazarsalarla oynayarak çıkışını da yapmamış gibi gösteriyorun. sonra yazıyosun motorin 3,27 tl. tüpraş +1 alsan 3,24tl ye nakliye hariç alıyosun.kendi firmanıda 3 kuruşla satıyorum diye kandırıyosun.kendi frimandan ayda 2 tanker motorin aldın mı müdürlerde buna inanıyor.ama sen günde bir tanker satıyosun. buna bir şey diyen yok. otomosyon mu? hiç sanmıyorum ama inşallah önler. ayın 13 ü oldu. 1 temmuzdan bu yana hala aynı düzen işliyor. kimseye bir operasyon yapılmadı.

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi