Korkaklar ve Cesur Yürekler

Bir adam çıktı ve bu intifalar neden bu kadar uzun, bunun bizi esir duruma getirdiğini görmüyormusunuz dedi ve Rekabet Kurumu’ndan meşhur kararları çıkarttı. Çıkarttı ama kendisine yapılanlardan hiç birinizin bilgisi var mı, şimdi ne haldedir, ne yapar. Yoktur, çünkü hepiniz bu kararın üstüne kendinize yeni bir dünya kurdunuz. Ama bu cesur yüreği kimse hatırlamadı.

İşte toplumda böyle cesur yürekliler ve bir de korkaklar vardır. Kul olmayı içine sindirmiş, herşeyi kadere bağlayıp el pençe durarak af dilemeyi marifet sanan insanlar var aramızda.

Gelen mailleri okuyorum, “yokmu bize yardım edecek”  ” açız, bırakın kutu mendillerimizi satalım” , “yapmayın, bize yardım edin”.

Nedir bu yakınmalar, affet bizi demeler. Yakışıyormu sektöre.

Gelişmiş toplumlarda bu işin kuralları vardır, yargısal yollar, idari başvurular, sivil toplum örgütleri vs.

Ama yok biz alışmışız el aman dilemeye.

Cesur yürek olamayız, illaki kul olacağız…birileri lütfedecek, hakkımızı değil sadakamızı verecek.

Aferin size.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Cevaplar | “Korkaklar ve Cesur Yürekler”

  1. editör merhaba;
    promosyon çalışanıyım sitenizi yakından takip ediyorum. az önce bir haber aldım. HAK YERİNİ BULDU ve karar düzeltildi. kutu mendil tozbezi SERBEST oldu. Az emek harcanmadı. Çok görüşmeler yapıldı. AMA HAK YERİNİ BULDU.
    şuanda geçirdiğimiz 2 ayın zararı var çalışsakta çalışmasakta firmamın sabit masrafları var. inşallah bu kısa sürelik zararında üstesinden geliriz.
    Herkese Teşekkürler.

  2. Dün akşam bir internet sitesinde kutu mendil ve tozbezinin serbest olduğuna dair karar alındığı haberi yer almıştır. Kararın gerekçesi bizim görüşümüz doğrultusunda bunun bir geleneksel promosyon malzemesi olmasıdır. Haber doğruysa yanlış düzeltilmiştir.

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi