Aferin Dağıtım Şirketlerine…

Aferin Dağıtım Şirketlerine…

Yenilen bayi güreşe doymaz…

Rekabet Kurulu’nun intifaların beş yıla inmesine dair kararlarından sonra milyon liraları bulan cezaları göze almama yolunu seçen dağıtım şirketleri bu krizi o kadar güzel yönettiler ki, tebrik etmemek elde değil.

Önce 12.03.2010 tarihini ortaya atarak herkese dava açtılar. Onlar da biliyorlar ki bu davaların büyük bir kısmı, iyi bir hukuki mücadeleyle bayiler lehine bitecektir. Ama bildikleri daha önemli bir şey var, bayilerin örgütsüz ve hukuksuz davranış yolunu seçecekleri.

“Ben haklıyım, benden bu parayı alamazlar” yolunu seçen ve hukuk usulünü hiçe sayarak davaya cevap vermeyen; ya da en başından “bizden bu parayı alırlar” gibi tam tersi davranan bayiler zaten davaları bugünden kaybetmişlerdir. Biz bu bayilerin samimi olmadıklarını, başından beri feryat figanlarının gösterişten öteye gitmediğini biliyoruz ve diyoruz ki “kendisi için bir şey istemeyene kimse yardımcı olamaz”

Bayilerin ruh hallerini ve davranış şekillerini çok iyi bilen dağıtım şirketleri bu davaların harç ve avukatlık ücretlerini de bu bayilerin başına yıkacaklar; hem bu bedelleri ödeyeceksiniz hem de daha kötü şartlarda sözleşmeler imzalayacaksınız. Bu sektörde babadan kalma, ahbap çavuş ilişkileriyle iş yapmaya çalışan tüm bayiler bu davranışlarının ceremesini mutlaka çekecektir.

Bayiler, dağıtım şirketlerinin hakkını yiyin, aldığınız paraları geri ödemeyip başka dağıtım şirketine geçin demiyoruz. Ama bir kaç bayinin verdiği hukuk mücadelesinin sonunda elde edilen bu hakların tam tersine sizin aleyhinize çevrilmesine de müsaade etmeyin.

Dağıtım şirketi size verdiği destek primini geri isterken, ariyet verilen giydirmenin parasını, halen sözleşmeniz devam ederken isterken haklı olduğuna nasıl inanıyorsa, kendi reklamını yapan dağıtım şirketinin giydirmelerinin parasını isteyemeyeceğine de siz inararak cevap verin. Tabi bu bir örnek, ama onlara bu cesareti veren hukuk adamlarıdır. Öyle cesaret örneği gösterdiler ki, sözleşme devam ederken, sözleşmenin unsuru olan pompanın parasını sizden istediler. Aferim dağıtım şirketlerine ve onların hukukçularına….

İşte pokerde blöf böyle çekilir….

Ama sizde görecek cesaret yok….

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

1 Cevap | “Aferin Dağıtım Şirketlerine…”

  1. Name (required)ahmet 02. Nis, 2010 | 13:49

    sonuna kadar haklısnız iki tane örgut var hele birinin başkanı evlere şenlık resmen adam dağıtım şirketlerının avukatlığını yapıyor (TABGİS)ÖBURUNDEN SES SEDA YOK ZATEN onun koltuğuna bişey dınyen olmazsa sesı cıkmyor adam sıtesıne koymu birde konuşmalarını bayılere nasıl gözdağı verıyor (TABGİS) İNANMAYANLAR TABGİSN SAYFASINDAKI VİDEOLARI IZLEYEBILR..BİZDEN BİŞEY OLMAZ 3 AY BİZİ ZARARINA CALIŞTRDILAR BI ALLAHIN KULU CIKTIMI MEYDANA BENCE SIZDE FAZLA KAFANIZI YORMAYIN ….

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi