EPDK ceza yağdırdı, ya ilan edilmeyenler !

EPDK tarafından enerji sektöründeki çeşitli oyunculara yine binlerce lira ceza verildi. Resmi Gazete’de yayınlanan ilanlardaki cezların büyüklüğü dikkate alınacak olunusa, bunun birkaç katı ceza verildiği ortaya çıkmaktadır. Zira Resmi Gazete’de yayınlanan cezalar, sadece adresinde bulunamayıp tebliğ edilemeyen cezalarla ilgilidir. Bu cezalar Resmi Gazete’de ilanen tebliğ edilmektedir. Burada tebliğ edilen cezalara ilişkin şirketleri incelediğimizde, çoğunun lisansının olmadığı, iptal edildiği, faaliyette bulunmadığı anlaşılmaktadır. Bunun dışında EPDK tarafından ceza verilip adreslerine tebliğ edilen cezalar da dikkate alındığında, piyasada halen displinsiz hareketlerin Resmi Gazete’de yayınlananların bir kaç katı olduğu bilgisizliğin, kötü niyetin, yanlış cezaların hepsinin bu cezalara temel teşkil ettiği anlşılmaktadır.

Bu sebeple sayın bayiler lütfen dikkat, 5015 ve 5307 sayılı yasaların yasakladığı hareketleri iyi bilelim, Resmi Gazete’deki bu cezaları takip ederek nelerin cezalandırıldığını öğrenelim, hukuka uygun hareket edelim. Yoksa Danıştay ve vergi dairesi kapılarında senelerce bekler dururuz.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Cevaplar | “EPDK ceza yağdırdı, ya ilan edilmeyenler !”

  1. sayın editör;
    cezaların yayınlandığı resmi gazetenin tarih ve sayısını verebilirmisiniz lütfen.?

  2. Sedat bey

    Resmi Gazete’de yayınlananlar adresinde bulunamayan kişilerdir. Hemen hemen her ay ilan yapılmaktadır. Bu konuda kayıt tutmadık ama Resmi Gazete’yi ilanlar kısmından arşivden tararsanız hepsine ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi