İSTASYONUMU KURTARIYORUM

Av.Murat Başman tarafından hazırlanan “İstasyonumu Kurtarıyorum” isimli kitap, bayilerin en güncel sorunlarına cevap bulmaya çalışıyor. Kitabı almak için istasyonlaw@gmail.com adresine mail atmanız halinde, bu konuda size cevap verilecektir. Kitabın başında istasyoncunun ne istediği çük güzel olarak anlatılmış. İşte istasyoncunun sektöre seslenişi ve kitabın adının anlamı….

“Bir istasyonun en çok ne sorunu olabilir. İntifa, EPDK cezası, Dağıtıcıyla sözleşmeden kaynaklanan sorunlar ve benzeri sıkıntılar. Sorunlar böyle olunca kitabın ismi de ilk bakışta istasyonumu EPDK’dan, dağıtıcıdan vs. kurtarıyorum anlamına gelecektir. Oysa kitabın isminin anlamı bu değildir.

Kitabın ismi, istasyonumu artık her türlü hukuksuz durumdan, yasa ve ikincil mevzuata aykırı sözleşmelerden, ülkede arka arkaya gelen yasal düzenlemeleri bilmeden yaptığımız hatalar yüzünden, tarafımıza uygulanan adaletsiz cezalardan, rekabete aykırı uygulamalardan ve bütün bunlardan etkilenen son kullanıcılara istemeden yansıyan olumsuz koşullardan, istasyonumu kurtarıyorum anlamında kullanılmıştır.

Büyüklerimizden devraldığımız, ya da bu sektöre ilk defa adım atan bizlerin kurmuş olduğu istasyonumuzu, artık çağdaş hukuk kurallarına uygun olarak işletmek istiyoruz. Bizler tüm hatalarımızdan sıyrılarak geçmiş sorunları karşılıklı çözmek için uğraş verirken, bu kitap içinde yer alan hukuki düzenlemeyi de kendimize rehber edinmek istiyoruz.

Artık istasyonumuzu kurtarmak istiyoruz; rekabetçi bir piyasada, hukuk düzeni içinde, cezalandırılmadan, icraya verilmeden, yargılanmadan ticaret yapmak istiyoruz.

Saygılarımızla sektöre duyururuz.”

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

2 Cevaplar | “İSTASYONUMU KURTARIYORUM”

  1. Bu kitap şu an elinizde mevcut mu eğer mevcutsa fiyatı ne kadardır + kargo süresi ve ücreti ne kadardır hangi kargo şirketiyle adrese gelir ödeme şekkileri vs. ödeme şekli ve teslimat ile ilgili bilgi verirseniz çok iyi olur.. iyi günler.

  2. Murat bey, istasyonlaw@gmail.com adresine mail atarsanız size bilgi verilecektir.

Türkiye'nin Enerji Hukuku Sitesi